Edremit Belediyesi Spor-Sanat ve Meslek Edindirme Kurs Şartnamesi

1.Edremit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Spor-Sanat ve Meslek Kurslarında eğitim hizmetleri ücretsizdir. Başvurulan kurs için yeterli sayıda öğrenci sağlanamadığı ya da Edremit Belediyesinin gerekli gördüğü hallerde kurs açılmayabilir.

 

1.Kursiyer ürettiği ürünle ilgili malzeme masrafını karşılamakla yükümlüdür.

2.Kayıt yaptırılan kurslara devam zorunludur.

  1. Spor-Sanat ve Meslek Kursları, eğitim dönemi sonunda kurumca belirlenen ders saatini dolduran ve başarı gösteren her kursiyere “Katılım Belgesi-Kurs Bitirme Sertifikası” verir. Ancak, devamsızlık ve disiplinsizlik nedeniyle kaydı silinen kursiyer belge alma hakkını kaybeder.

 

4.Kursiyer, eğitim gördüğü merkezin demirbaşına zarar verdiği takdirde, verdiği zararı karşılamakla yükümlüdür.

 

  1. Spor-Sanat ve Meslek Kursları, gerek eğitim dönemi içerisinde gerekse sonunda yerel, ulusal ve uluslararası sergiler düzenler. Bu etkinliklerde sergilenen öğrencilere ait eserlerin, güvenliğini temin eder. Kursiyer, ürettiği ürünleri Spor-Sanat ve Meslek Kurslarının düzenleyeceği yerel, ulusal, uluslararası etkinliklerde talep edildiği takdirde sergilemekle yükümlüdür. Spor-Sanat ve Meslek Kursları, söz konusu sergilerinde kursiyer ürünlerinden sergilenmeye değer gördüklerine yer vermekte serbesttir.

 

  1. Spor-Sanat ve Meslek Kursları, kursiyerlerinin eğitim sırasındaki görüntülerini ve ürettikleri eserlerin resim, video vb. kayıtlarını her türlü yayın organında kullanım hakkına sahiptir.

 

  1. Spor-Sanat ve Meslek Kursları, eğitimci, idareci ve kursiyerlerinin kültürel donanımını artırmak ve onların sosyalleşme sürecine katkıda bulunmak amacıyla seminerler düzenlemektedir. Kursiyerler, Meslek Akademisi Kursları tarafından düzenlenen genel ve kurs merkezli seminerlere katılmakla yükümlüdür.

 

  1. Spor-Sanat ve Meslek Kurslarında bir kursiyerin aynı dönem içerisinde kurs merkezleri farklı bile olsa, sadece bir branşta eğitim alması asıl olmakla birlikte, kontenjan müsait olduğu takdirde ikinci bir branşta eğitim alınabilir.

 

 

 

 

 

KURSLAR;                                                                               

Robotik Kodlama

İlk Yardım

Su ve Elektrik Tesisatı

Girişimcilik

İngilizce

Temel Okuma-Yazma

Spor Okulu

Aile Okulu

Psikolojik Danışman

Eğitim Koçluğu

Tıbbi Aromatik Bitki

Kreş

Kur’an-ı Kerim

Dikiş

Nakış

Bağlama

Gitar

Keman

Piyano

Çini

Çömlek

Sepet Örücülüğü

Drama

Bilgisayar

Grafik Tasarım

Zeka Oyunları

 

9.Kayıt yaptıran bütün kursiyerler yukarıda beyan edilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.